alper f. abidin Misyon
 Misyonum Afrika’da iş kurmak isteyen şirketlere ve Afrika pazarına mal satmak isteyen şirketlere  yardımcı olmaktır. Hedefim bölgelerarası bilgi ve teknoloji transferine katkıda bulunurken aynı  zamanda ekonomik kalkınmaya fayda sağlayarak uzun süreli iş ortaklıkları ve alışverişleri  kurmaktır. Uzun yıllardır yurtiçi firmalara Afrika pazarında ticaret danışmanlığı yapmaktayım.

 Alper Fatih Abidin kimdir ?
 1999  Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği mezunudur. Mühendislik Fakültesini bitirdikten sonra Dış ticaret , Uluslararası Ticaret  konusunda Ekonomi Üniversitesi ve Avusturyada eğitimler almış ve 10 yıllık özel sektördeki ihracat  ve ithalat birikimini bir araya getirerek 2009 yılında ilk Afrika seyahatine Nijeryadan başlamıştır.  Afrikanın 42 ülkesine defalarca  ve dünyanın birçok ülkesine sayısız seyahatde bulunmuştur.

Yurtiçi ve Yurtdışı 100’nin üzerinde Makina ve Aksamları , Plastik Endüstri, Endüstriyel Mutfak ,  Tekstil, Enerji, Sağlık Ekipmanları, Otel Ekipmanları, Otomotiv Yedek Parça, Gıda ve Yapı Fuarlarına katılmıştır.

Ayrıca yurtdışında gerek Ticaret Odalarının gerek Birliklerin organizasyonunda gelen muhtelif heyetlerin toplantılarına, Ticaret Ateşelerinin katılımındaki İş geliştirme ve Ticaret köprüsü toplantılarına gibi organizasyonlara da katılımları olmuştur.

Proje Yönetimi, Zaman Yönetimi, Yalın Üretim, 6 Sigma, 5S, Yeni iş Geliştirme, Strateji Geliştirme, İleri Pazarlama Teknikleri, Agresif Pazarlarda Davranışlar, Toplam Kalite Yönetimi, OHSAS Çevre Yönetimi konusunda yurtiçi ve yurtdışında yetkin eğitimler almış, aynı zamanda İş Güvenliği Uzmanıdır. Pazar Analisiti olarak Afrikanın tamamı için tüketim mallarından makina sanayiye, ürün bazında ve yatırım bazında birçok kalemde raporlama yapmıştır.

Bazı derneklerin ve Ticaret Odasının düzenlediği ‘Afrika Pazarı’ konulu toplantılarında da konuşmacı olarak katılmıştır. Uzun yıllar yerel ticaret odalarına ve adliyeye eksperlik yapmıştır.

Ayrıca NLP, Algı Yönetimi, Human Design ve Jeobiyoloji konularında da yabancı eğitmenlerden eğitimler almıştır.

İngilizce ve Almanca bilmekte ayrıca  Housa, Yoruba, Swahili, Wolof gibi birçok Afrika dilinde de temel konuşmaları bilmektedir. 

Aynı zamanda Akdeniz Üniversitesinde akademik çalışmalarına da devam etmektedir.

Müşteri Portföyü
Üniversite yıllarında ihtisas ve enternasyonel fuarlarındaki mihmandarlık göreviyle başlayan ve 18 yılı bulan dostlukların devamında, bütün Afrika’ya yapılan birebir seyahatlerle kişisel ilişkiler pekiştirildi. Bu topraklara yapılan sayısız seyahatle kültürlerle kaynaşıldı, yeni dostluklar kazanıldı ve bu Afrikalı dostlar Türkiye’de misafir edildi .
Devamında konsoloslarımızın ziyaretçi işadamları portföylerinin paylaşımı ve Afrika’daki ticaret odalarına sayısız ziyaretlerle genişleyen zengin bir ağ oluştu.

İletişim Ağı
Yüksek kaliteli stratejik danışmanlık sunmak için Avrupa ve Afrikadaki bürokrat ve iş adamları ile devamlı iletişim halindeyim. Bu konuda usta bir stratejist olarak bölgesel odaklanmanızı sağlayarak, Afrika ticaret odalarının verilerini de kullanarak en doğru raporlamayı tarafınıza iletirim. Pazarlara yaklaşım için en önemli olan doğru araçları doğru şekilde kullanabilmektir ve bu doğrultuda sonuç odaklı çözümler için Afrika Danışmanı ile irtibata geçebilirsiniz.